+48 502 112 545 janki@riggingloft.pl

“Janki” Grzegorz Jankiewicz

POSIADANE UPRAWNIENIA / CERTYFIKATY

Master Rigger FAA USA

Listopad 2002

 

Świadectwo Kwalifikacji Mechanika Poświadczenia Obsługi – MM

Grudzień 2010

Certyfikat Organizacji Szkolenia Personelu Lotniczego

 

Szkolenie w zakresie obsługi sprzętu UPT

Lipiec 2009

 

Pierwsze egzaminy z układania spadochronów zapasowych zdałem w wieku 14 lat. Był to konieczny warunek, by w dniu 5 czerwca 1978 roku, wykonać pierwszy samodzielny skok spadochronowy.
Wykonałem go, mając na plecach poczciwy i bardzo popularny w tamtym czasie spadochron PD-47 (wykonany z bawełny typu perkal). W tamtym czasie przepisy mówiły o wymogu ukończenia wieku 16 lat.
Tutaj pomocny był mój instruktor Ryszard Ożarowski, który wziął to na swoje barki.

Jako młody człowiek kontynuowałem swoją karierę spadochronową – skacząc ile się da (było za prawie darmo), gdzie się da, z czego się da, kiedy tylko się da itp.

Następnym krokiem związanym z moim spadochroniarstwem było wstąpienie do wojska. Ostatnie 8 lat mojej służby polegało na wprowadzeniu nowych standardów skakania oraz stworzenie i wprowadzenie do stosowania całokształtu zagadnień organizacyjnych związanych z obsługą techniczną sprzętu spadochronowego.

Po odejściu z armii nie zostawiłem spadochroniarstwa w spokoju.
A może to ono nie zostawiło mnie?

Od kilkunastu lat działam w moim poddaszu spadochronowym, wykonując usługi i prowadząc szkolenia, o których możecie poczytać na tej stronie. Współpracuję z wieloma podmiotami i ludźmi “z branży”, prowadzę różnego rodzaju projekty spadochronowe. Czasem zdarza mi się też opracować np. kilkaset pytań egzaminacyjnych dla Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej ULC, pracować jako biegły w zakresie techniki spadochronowej, czy też np. tłumaczyć “na nasze” instrukcje obsługi komponentów spadochronowych największych światowych firm.

Ale choćby nie wiem co, moja miłość do spadochroniarstwa nie będzie nigdy większa niż miłość do mojej żony Ani, moich dzieci i gromadki moich wnuków, z którymi, jeśli tylko mogę (porozjeżdżali się trochę po świecie), uwielbiam spędzać swój wolny czas.
Większość ludzi nazywa mnie Janki, ale najważniejsi wołają do mnie Dziadzia 🙂

 

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY!

skontaktuj się ze mną!

Jestem autoryzowanynym doradcą handlowym firmy Airtec GmbH.
Jeśli masz cokolwiek wspólnego ze spadochroniarstwem, tak cywilnym, jak wojskowym, czy nawet eksperymentalnym, nie trzeba Ci przedstawiać tej marki, która raz na zawsze zmieniła skoki spadochronowe.
Ale to nie oznacza, że nie jest warta poznania!

Kilkukrotnie odwiedziłem fabrykę w Bad Wunnenberg, gdzie w towarzystwie i za osobistym zaproszeniem Helmuta Cloth’a – “ojca” nowoczesnych automatów spadochronowych, poznałem tę jedyną w swoim rodzaju manufakturę i miałem możliwość zaobserwowania całego procesu produkcyjnego automatów, co pozwala mi bez sztucznej skromności powiedzieć, że CYPRESa znam od podszewki.

Dlatego jeśli potrzebujesz nowego automatu lub jego obsługi, przeglądu czy instalacji swojego CYPRESA lub chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, dobrze trafiłeś.

ADRES:

ul. Dolna 17B
15-635 Klepacze
Polska

KONTAKT:

+48 502 112 545
janki@riggingloft.pl

COPYRIGHT || Janki 2018